Czy na pewno potrzebujesz zdjęć biznesowych?

Wstęp

Zapewne myślisz, że czytając artykuł na stronie fotograficznej znajdziesz w nim tylko i wyłącznie argumenty za tym, by taką sesję wykupić? Tym razem Cię zaskoczymy, ponieważ naszym zdaniem nie zawsze potrzebujemy zdjęć biznesowych, albo przynajmniej nie w danym momencie. Co przemawia za tym, by skorzystać z takiej sesji, a w jakich przypadkach nie warto? Tego wszystkiego dowiesz się poniżej.

Zdjęcia biznesowe. Co to takiego?

Jesteśmy więcej niż pewni, że nie raz obiło Ci się o uszy to określenie. Brzmi sztywno prawda? Jednak w naszym odczuciu wcale takie nie jest. Robimy wszystko, by odczarować te dwa magiczne słowa wzajemnie się uzupełniające, dlatego w naszej ofercie dzielimy to pojęcie na; portret zawodowy i sesję wizerunkową. Już lepiej prawda? Co zatem kryją w sobie te dwa tytuły?

1. Portret zawodowy

Jak sama nazwa wskazuje, portret zawodowy to zdjęcie prezentujące Ciebie, jednak największa moc tkwi w tym, że dodatkowo podkreśla ono kompetencje oraz uwidacznia Twoje najlepsze cechy i atuty. Warto pokazać się światu od tej strony!

 

Wizerunek kobiety sukcesu

 

 

Zastanawiasz się pewnie jak uzyskać tak wiarygodny efekt? W bardzo prosty sposób – za pomocą ubioru, mimiki i odpowiednich gestów, które są naturalne dla Ciebie lub charakterystyczne dla Twojej marki lub firmy.

 

Portret zawodowy to idealny materiał do CV, na portal Linkedin, do zakładki „O MNIE” na stronie internetowej, stopki e-mail, do infografik w mediach społecznościowych, do kampanii reklamowych online czy też materiałów drukowanych tj. ulotki, plakaty, rollup-y, bannery itp.

 

Takie zdjęcie jest wszechstronne, niezwykle uniwersalne i może służyć jako Twoja wizytówka w jakiejkolwiek formie, gdziekolwiek zechcesz!

 

Kiedy NIE potrzebujesz portretu zawodowego?

 
 • Jeśli nic z wyżej wymienionych rzeczy Cię nie dotyczy, ani także nie planujesz takich działań w najbliższym czasie. Wtedy też prawdopodobnie nie byłoby Cię tutaj:)
 • Jeśli Twoją jedyną motywacją jest wykonanie ładnych zdjęć „do ramki” lub na osobisty profil FB, to zdecydowanie nie potrzebujesz takich zdjęć! Możesz za to postawić na sesję portretową w bardziej artystycznej formie u fotografów specjalizujących się w tej dziedzinie fotografii. 
 • Nie potrzebujesz portretu zawodowego także wtedy, gdy nie musisz pokazywać swojej twarzy światu, ponieważ Twoi klienci/obserwatorzy tego nie oczekują.
 • Kiedy chcesz zaistnieć w sieci ale kompletnie nie masz pomysłu na siebie, wtedy, tym bardziej na chwilę obecną taka sesja nie ma sensu.
 • Kiedy robisz wiele rzeczy zawodowo i nie potrafisz się zdecydować na jedną dziedzinę, myślisz, że sesja coś zmieni a zdjęcia na pewno „JAKOŚ” później wykorzystasz. 
 • W momencie, gdy nie posiadasz konta zawodowego/firmowego na Facebooka, Instagramie czy Linkedinie ani także strony www. 
 • Kiedy wykorzystujesz materiały reklamowe tylko w wersji drukowanej z przypadkową grafiką i zdjęciami stokowymi, co satysfakcjonuje Cię w 100% a także przynosi Ci zadowalające korzyści finansowe.
 

Czy potrzebujesz portretu zawodowego?

TAK, JEŚLI PLANUJESZ;

 

– rozwijać się;

 

– podnosić lub podkreślać obecne kompetencje;

 

– szukać nowych wyzwań zawodowych lub partnerów biznesowych;

 

– wzbudzać zaufanie.

 

TAK, JEŚLI NIE PLANUJESZ;

 

godzinami szukać dobrego zdjęcia do CV, lub na stronę firmy, której jesteś pracownikiem;

 

zazdrościć innym markom, które przyciągają nie tylko ogromną wiedzą, ale także profesjonalnym, estetycznym i spójnym wizerunkiem, zarówno na stronie internetowej jak i w mediach społecznościowych;

 

wstydzić się swoich zdjęć, lub tego jak na nich wychodzisz i ograniczać pokazywanie siebie do całkowitego minimum, a w zamian wstawiać losowe zdjęcia, czasami stockowe, które przeważnie mało interesują Twoich odbiorców.

 

2. Sesja wizerunkowa

Myśląc o wizerunku jakiejś marki lub firmy w sieci, to co pierwsze przychodzi Ci do głowy? Mam nadzieję, że są to fotografie, bo w dużej mierze dzięki nim można poznać klimat, jaki w niej panuje.

 

Zastanów się proszę, jak często i gdzie widzisz różnego rodzaju zdjęcia? Pozwól, że podpowiem…

Są to media społecznościowe, strony www, czasopisma, materiały reklamowe, newsletter a nawet książki i e-booki. We wszystkich tych miejscach niezbędne są zdjęcia, z których każde ma coś do przekazania i tworzy konkretną atmosferę.

 

 

Zdjęcia z sesji wizerunkowej są świetnym uzupełnieniem treści na stronę internetową czy bloga, elementem dobrej kreacji reklamowej, czy postów w mediach społecznościowych.

 

Jest to także świetne narzędzie wspomagające osiągniecie zamierzonego celu, jakim może być np.; przyciągnięcie uwagi; zaintrygowanie; zwiększenie atrakcyjności Twojej oferty, a także zbudowanie wiarygodności czy wzbudzenie zaufania obserwatorów. A to wszystko w konsekwencji prowadzi do wzrostu sprzedaży. 

 

Sesja wizerunkowa to propozycja dla wszystkich osób aktywnych zawodowo, prowadzących działalność gospodarczą jedno lub wieloosobową, dla freelancerów, lekarzy, prawników, dietetyków, trenerów personalnych, jak również dla tych, którzy zarządzają dużymi firmami i chcą pokazać swoją pracę, strukturę firmy, team czy relacje jakie pracownicy mają między sobą.

 

Jeśli planujesz pojawić się w sieci, rozwijając swoją działalność poprzez kanał online, to warto postawić na kompleksową sesję wizerunkową.

Kiedy NIE potrzebujesz sesji wizerunkowej?

 

 • Kiedy potrzebujesz tylko zdjęcie na profil zawodowy typu Linkedin, do CV, do stopki e-mail, czy do zakładki „ZESPÓŁ” na stronie internetowej firmy w której pracujesz. 
 • Kiedy jesteś na samym początku swojej kariery zawodowej i nie masz sprecyzowanej strategii marki/firmy.
 • Nie posiadasz strategii komunikacji, ciekawego contentu, nie planujesz pisać bloga ani aktualizować swojej strony www.
 • Nie planujesz budować rozpoznawalności poprzez płatne reklamy sponsorowane czy też spójne i atrakcyjne wizualnie materiały reklamowe w formie drukowanej.

 

Czy potrzebujesz sesję wizerunkową?

– Tak, jeśli chcesz; wyróżnić Twoją markę lub firmę na bogatym rynku usług lub produktów,

 

– Tak, jeśli chcesz pokazać klimat jaki wokół siebie tworzysz oraz wzbudzić emocje.

 

– Tak jeśli jesteś już długo na rynku i potrzebujesz zmian.

 

– Tak, jeśli w Twojej firmie pracuje więcej osób i wypracowaliście swój niepowtarzalny klimat, który watro pokazać światu.

 

– Tak, jeśli planujesz działać strategicznie, pisać bloga i mieć żywą stronę www, która przyciąga Twoich idealnych klientów.

 

– Tak, jeśli Twój wizerunek NIE odzwierciedla jakości i profesjonalizmu oraz nie nadąża za Twoimi ambicjami rozwoju kariery zawodowej lub biznesu!

To jak, wiesz już czy potrzebujesz tego typu zdjęć? Mamy nadzieję, że podaliśmy wyczerpującą ilośc argumentów zarówno „za” jak i „przeciw”. 

Koniecznie daj znać co myślisz >>>TU<<<